• 1

  Pir-i Gâlibî Merkez Külliyesi İstanbul

 • 2

  Pir-i Gâlibî Merkez Külliyesi İstanbul

 • 3

  Pir-i Gâlibî Merkez Külliyesi Ankara

 • 4

  Pir-i Gâlibî Merkez Külliyesi Ankara

Copyright 2020 - Bütün hakları Galibi Vakfına Aittir.

Pir-i Galibi Kuran-ı Kerim Meali

meal ana1

Galibi Vakıfları Kataloğu

galibi vakiflari katalogu

Hikmetli Sözler

piri galibi hikmetli sozler

Gâlibîlik Yalnızca Bir Zümrenin Tariki Değil! (Bir Dervişin Gördüğü mana)

pirmini2İki derviş kardeşimizle beraber Hacca gidiyoruz ve otel gibi bir yere yerleşiyoruz. Yemek yenen yere iniyoruz. Arkadaşlardan biri tavuk eti diğeri kırmızı et alıyor. 

Benim param olmadığı için sadece çay içiyorum ve nasılsa param gelince yerim diyorum sonra dışarı çıkıyorum, çıkar çıkmaz Efendi Hazretleri beni çağırıyor.

Gel abdest alalım evladım" diyor. Efendimin peşinden abdesthaneye gidiyoruz. Gittiğimiz yer sanki Kâbe'den biraz şehre doğru içerde ben Efendi Hazretlerinin abdest almasını bekliyorum ki o sırada 12, 13 yaşlarında iki çocuk beliriyor ve Efendime bakarak "bak kardeşim abdesttin doğrusunu GALİP Dede alıyor, iyi bakalım bizde doğrusunu alalım" diyorlar. O iki

 

gencin Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin olduklarını Efendimden Öğreniyorum. Efendim tebessüm ederek onlar Peygamber efendimizin biricik torunları diyor. Bunun üzerine bende hızlıca abdestimi alıyorum.

Efendimin peşinden Kâbe-î Muazzamanın olduğu yere gidiyorum. Efendim Orada Göz alıcı kıyafetler içinde Kahvemsi bir koltuğa oturuyor. Tam o sırada üç giriş kapısından oluk, oluk insanlar akıyor. Kapıdaki görevliler gelenlere sorular soruyorlar, bazıları "BİZ NASRANİYİZ, ama GALİBİYİZ." Diyorlar. Bazıları da "BİZ BENİ İSRAİLİZ, ama BİZDE GALİBİYİZ" diyerek içeri girme izni alıyorlar.

Kâbe-î Muazzamanın etrafında Zikir halkası kuruluyor, her yer gölge gibi karanlık, bir tek EFENDİMİN üzerinde gökyüzünden gelen Birkaç metre kare genişliğinde yuvarlak bir ışık var. Gökyüzünden gelen bir sesle Efendi Hazretleri "LA İLAHE İLLALLAH" diyerek zikri başlatıyor.

Aynı anda TÜM DÜNYA YA Işık huzmeleri akıyor ve BÜTÜN DÜNYA AYDINLANIYOR.

Y.Doğan / 30.12.2010

f t g m